Terapia ręki
🎨👧🧒 TERAPIA RĘKI- są to zajęcia terapeutyczne, które prowadzimy w Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Ancymonek Dobrzany. Tetapia ma na celu usprawnianie całej ręki: od barku, przez ramię i przedramię, po nadgarstek, dłoń i palce.🖐💪 Głównym celem działań podejmowanych w ramach terapii ręki jest udoskonalenie precyzyjnych ruchów dłoni i palców.
Oto 5 zalet wynikających z uczestniczenia w zajęciach :
⭐️Rozwój motoryki małej⭐️Ćwiczenia terapeutyczne pomagają w rozwijaniu precyzji ruchów rąk i palców u najmłodszych, co jest kluczowe dla nauki pisania, rysowania i wykonywania codziennych czynności.
⭐️Wspomaganie rozwoju poznawczego⭐️ Poprzez różnorodne ćwiczenia, dzieci uczą się koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz rozwijają umiejętności przetwarzania sensorycznego.
⭐️Wsparcie dla dzieci z trudnościami rozwojowymi⭐️ Terapia ręki może być szczególnie pomocna dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, takimi jak zaburzenia przetwarzania sensorycznego czy opóźnienia rozwojowe, wspierając ich rozwój i adaptację w środowisku przedszkolnym.
⭐️Zwiększenie pewności siebie⭐️ Poprzez osiąganie sukcesów i pokonywanie trudności podczas terapii ręki, dzieci zyskują większą pewność siebie oraz motywację do dalszego rozwoju.
⭐️Kreatywne wyrażanie siebie⭐️Dzięki różnorodnym technikom terapeutycznym, dzieci mają możliwość kreatywnego wyrażania siebie poprzez sztukę, co może być nie tylko terapeutyczne, ale też bardzo satysfakcjonujące dla maluchów.